دانشگاه بزرگمهر قاینات

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

پیام رئیس دانشگاه به مناسبت روز دانشجو

به نام خدا

جنبش دانشجوئی در کشور ما در تاریخِ ثبت شده و شناخته شده‌ی خود، همیشه ضد استکبار، ضد سلطه، ضد استبداد، ضد اختناق و بشدت عدالتخواه بوده است. (رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) - ۱۳۸۷/۰۹/۲۴)

بی تردید تامل برروی کوچکترین جزئیات رخدادهای علمی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی در کنار آرمان گرایی، عدالتخواهی و آزادی خواهی و عدم پذیرش سلطه ظالمان و مستکبران جهان در طول دوران مبارزات دانشجویان این سرزمین بطور آشکاری قابل مشاهده و لمس می باشد. یکی از مصادیق این رویکرد جنبش‌های دانشجویی، اعتراضات 14 تا 16 آذر 1332 دانشجویان دانشگاه تهران به حضور دولتمردان دو نماد سلطه غرب یعنی ایالات متحده و بریتانیا بود، که به کشته شدن سه دانشجوی مظلوم دانشگاه تهران منتهی شد. اعتراضی که با درک ماهیت استکبار و مصادیق آن در 63 سال پیش و فارغ از جهت گیری سیاسی فردی خاص و در اوج وادادگی و تسلیم خفت‌بار رژیم منهوس پهلوی به غرب صورت پذیرفت و در گذر زمان فرياد ضد استكباري ملت ايران را به گوش جهانيان رساند. امروز و بعد از بیش از شش دهه، نظام سلطه به سردمداری ایالات متحده و به کمک برخی فریب خوردگان و خود فراموش شدگان داخلی و خارجی در پی سست نمودن پیوند عمیق دانشجو با خط ولایت و انقلاب و نیز دور کردن این قشر متفکر اثرگذار از حوزه های علمی می باشند. اعمال تحریم های ناجوانمردانه حتی برروی اقلام دارویی، ترور دانشمندان و نخبگان متعهد و انقلابی، تشویق به کوچ نخبگان، تلاش در جهت ترویج فساد اخلاقی در کنار ایجاد ناامیدی و عدم خودباوری دانشجویان و درگیر نمودن دانشجو بعنوان یک ابزار به سیاسی بازی‌ها به جای کسب دیدگاه سیاسی از مصادیق بازر برنامه‌های میان مدت و بلندمدت نظام سلطه می‌باشد. اما آنچه که مسلم و اثبات شده است، این است که تا زمانی که دانشجو مجاهد و دانش پژوه در کنار کسب علم، به تزکیه نفس در جغرافیای ایدئولوژیکی نظام مقدس اسلامی بپردازد، نه تنها نقشه‌های پیچیده و هنگفت مستکبران عالم را برآب خواهد ساخت، بلکه شاهد پرورش و شکوفایی شهریاری ها، رضایی ها و مصطفی روشن ها بوده و نسل سوم ایثار و شهادت را در میدان‌های علم و دفاع از حریم اهل بیت اثرگذارتر از گذشته خواهیم دید.

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا دانشجو ، 16 آذر، روز دانشجو را به تمامی دانشجویان عزیز دانشگاه بزرگمهر قائنات و سایر دانشجویان دانشگاه های کشور و دانشگاهیان گرامی تبریک عرض کرده و سلامتی، موفقیت و توفیقات روزافزون شما فرزندان ملت را در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی از خداوند منان مسئلت دارم.

و السلام و علیکم

محمد حسین شفیعی میم

رییس دانشگاه

خدمات وب

تلفن های تماس

از طریق پل های ارتباطی دانشگاه همواره پاسخگوی شما دانشجویان عزیز هستیم

خبرنامه دانشگاه

شما اینجا هستید: خانه پیام رئیس دانشگاه به مناسبت روز دانشجو