دانشکده ها
  • مهندسی
  • علوم پایه
  • علوم انسانی

اولین تور گردشگری زرشک و زعفران در دانشگاه بزرگمهر قائنات برگزار شد

تاریخ: ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ه‍.ش. نویسنده: -

 اولین تور گردشگری زرشک و زعفران در دانشگاه بزرگمهر قائنات برگزار شد

 

به دنبال برگزاری کارگاه آموزشی گردشگری کشاورزی با محوریت زرشک و زعفران با تدریس دکتر مجید احمدی عضو هیئت علمی دانشگاه بزرگمهر قائنات و همچنین بازدید از باغات زرشک روستای اسفشاد و کارخانجات فرآوری این محصول استراتژیک در شهرک صنعتی قاین که پنجشنبه گذشته 96/08/04 برای اولین بار در دانشگاه بزرگمهر قائنات برگزار گردید، این هفته پنجشنبه 11 آبان ماه 1396 تور گردشگری زعفران نیز به منظور آشنایی دانشجویان با نحوه برداشت این محصول با بازدید از مزارع زعفران روستای پهنایی صورت پذیرفت.آقای انصاری از کشاورزان مطرح منطقه توضیحات مهمی در خصوص کاشت و برداشت زعفران ارائه نمودند. همچنین دانشچویان از باغ زرشک آقای قاسم ژاله دیدن کردند و با نحوه برداشت این محصول مهم منطقه آشنا شدند.
در ادامه این برنامه دانشجویان از کارگاه فرآوری و بسته بندی زعفران آلنج بازدید نموده و مطالب مفیدی در خصوص فرآوری، بسته بندی و بازاریابی این محصول مهم منطقه فراگرفتند.
برپایی مسابقه عکس گردشگری کشاورزی، بازدید از باغات زرشک روستای پهنایی، صرف چای آتشی و ... نیز از حواشی زیبای این برنامه بود.
گفتنی است کارگاه آموزشی گردشگری کشاورزی با محوریت زرشک و زعفران با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان پایتخت طلا و یاقوت سرخ جهان با نحوه کسب درآمد از طریق جذب توریست کشاورزی، نحوه برداشت، فرآوری و بسته بندی این دو محصول کلیدی قائنات به همت مدیریت فرهنگی و اجتماعی و دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه بزرگمهر قائنات برگزار گردید.
 

کلیه حقوق این سایت محفوظ است.