دانشکده ها
  • مهندسی
  • علوم پایه
  • علوم انسانی

رئیس دانشگاه فرارسیدن روز دانشجو را تبریک گفت

تاریخ: ۱۵ آذر ۱۳۹۶ ه‍.ش. نویسنده: محمدهادی قاسمی

دکتر محمد حسین شفیعی میم رئیس دانشگاه بزرگمهر قائنات در پیامی سالگرد حماسه ۱۶ آذر و روز دانشجو را به جامعه علمی و دانشگاهی کشور به خصوص دانشجویان عزیز تبریک گفت، متن این پیام به شرح زیر است:

 

بسمه تعالی


16 آذر روز مقاومت تاریخی و روز دانشجو، نماد روحیه خروشان جنبش دانشجویی و تجلی بصیرت و مظهر ایثار و استقلال و آزادی است. مقام معظم رهبری(مدظله العالی)
هنگامی که اندیشه دانشجو با نور ایمان آغشته می شود سد محکمی در برابر توطئه دشمنان است . 16 آذر یاد آور رشادت سه دانشجوی آزادیخواه ظلم ستیز است که سینه خود را در برابر تیرهای استعماری دشمن سپر کردند و با خون پاک خود در محیط مقدس دانشگاه، غرور استکبار آمریکایی را شکستند و در گذر زمان فریاد ضد استکباری ملت ایران را به گوش جهانیان رسانده اند. که نقطۀ عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت آزادیخواه ایران است.
قشر دانشجو و دانشگاهی نیروی فعال و پویای هر جامعه و بازوی توانمند علمی هر کشوراند، و نیروی انسانی عالم و آگاه، همواره مهمترین و اثر بخش ترین عامل توسعه اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگي به شمار مي روند، بگونه ای که امام راحل عظیم الشان (ره)، دانشگاه را مبدا تحولات می دانستند و رهبر معظم انقلاب نیز به دفعات بر لزوم آگاهی سیاسی دانشجویان و مشارکت آنان در مدیریت جامعه تاکید ورزیده اند.
اینجانب ضمن تکریم و بزرگداشت روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره امام شهیدان و شهدای دانشجو، این روز مقدس و جایگاه وارسته دانایی که با ايام ولادت خجسته و با برکت پيامبر مهرباني ها حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع) مظهر علم و تقوي الهی متقارن گشته است را به تمامی اصحاب علم و اندیشه در کشور خصوصاً دانشجویان محترم  و اساتید بزرگوار دانشگاه بزرگمهر قائنات تبریک عرض نموده و موفقیت همه دانشجویان تلاشگر و مومن ایرانی را در سایه توجهات حضرت بقیه الله الاعظم(عج) و پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در جهت تولید علم و تلاش روزافزون در راستای نیل به اهداف بلند نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید را از خداوند منان خواستارم.


محمد حسین شفیعی میم
رئیس دانشگاه

کلیه حقوق این سایت محفوظ است.