پیام رئیس دانشگاه بزرگمهر قائنات به مناسبت ۱۶ آذر، روز دانشجو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد حسین شفیعی میم  رئیس دانشگاه بزرگمهر قائنات به مناسبت 16 آذر، روز دانشجو پیامی صادر کرد، که متن آن بدین شرح است:

بسمه تعالی

دانشجویان قشر پیشتاز جوامع هستند.مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

فرا رسیدن شانزدهم آذر ماه یادآور حضور مقتدرانه دانشجویان استکبار ستیز در حماسه های ماندگار میهن اسلامی بوده  و روز دانشجو فرصتی ارزشمند برای بازنگری هویت انقلابی دانشجویان ایران اسلامی است.  دانشجویان مبارز شهید مهدی شریعت رضوی،  شهید احمد قندچی و شهید مصطفی بزرگ نیا که با آگاهی و بصیرت دینی و انقلابی و با الهام از سیره پیامبر اعظم (ص) و ائمه اطهار سلام الله علیها خط سرخ شهادت را در مبارزه با استکبار و ظلم خط مشی و سرلوحه خود قرار دادند، تا آینده‌ای روشن برای جامعه ترسیم نمایند.
دانشجوی امروز، نماد شور و شعور انقلابی و نیروی خلاق جوانی است که علی‌رغم وجود برخی مشکلات و چالش‌ها، امیدوارانه در پی ساختن آینده‌ای بهتر برای خود و ایران اسلامی است. دانشجویان عزیز ما با وجود برخی فراز و فرودها در جریانات اجتماعی، صنفی و سیاسی کشور در سالیان گذشته، همچنان در رأس جریانات اجتماعی، بیشترین تأثیر را بر فرایندهای سیاسی داشته و دارند و در گام دوم انقلاب اسلامی نیز بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، دانشجویان و دانشگاهیان به عنوان نیروی انسانی مستعد و کارآمد با زیربنای عمیق و اصیل ایمانی و دینی؛ مهم‌ترین ظرفیت امیدبخش کشور بوده و نقش به سزایی در تحقق آن خواهند داشت.
امیدوارم دانشجویان عزیز، همچون گذشته در صحنه های مختلف سیاسی، اجتماعی کشور حضوری اثرگذار، مدنی و قانونمند داشته باشند و در عرصه های علمی، تحقیقاتی و پژوهشی نیز بیشتر و کوشاتر از گذشته، برای موفقیت ها و اقتدار علمی کشور فعالیت کنند.
 اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجوی ۱۶ آذر، روز دانشجو را به ملت گرانقدر ایران، دانشگاهیان ارجمند به ویژه دانشجویان عزیز  دانشگاه بزرگمهر قائنات صمیمانه تبریک و تهنیت عرض نموده و امیدوارم دانشجویان با بهره مندی از منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و استعدادهای ارزنده خویش با همدلی و حضوری فعالانه در راه سربلندی و عزت جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته موفق و موید باشند.

محمد حسین شفیعی میم
رئیس دانشگاه

 

 

 

نرم افزار همراه دانشگاه بزرگمهر

مشاهده ی اخبار و ارائه خدمات آموزشی، دانشجوئی و رفاهی به دانشجویان و اساتید دانشگاه بزرگمهر قائنات از طریق نرم افزار تلفن همراه