چاپ هفتمین کتاب انتشارات دانشگاه بزرگمهر قائنات

هفتمین کتاب انتشارات دانشگاه بزرگمهر قائنات با عنوان "پژوهشی در قرائات منسوب به اهل بیت "  در مردادماه 98 به چاپ رسید. این کتاب که تالیف جناب آقای دکتر میثم کهن ترابی عضو محترم هیأت علمی گروه فقه و حقوق دانشگاه می باشد در 270 صفحه با قطع وزیری و در 450 نسخه به چاپ رسیده است که به عنوان مرجعی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته فقه و حقوق مناسب می باشد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

"هر چه از زمان رحلت رسول اکرم می‏گذشت، اختلاف قرائت قرآن بیشتر نمود پیدا می‏کرد به گونه‏ ای که در برخی مناطق و مکتب‏ها، رقابتی میان شیخ القرّاءهای هر منطقه در ارائه یک قرائت منحصر بفرد شکل گرفت و گاه سلیقه‏ ها و آراء شخصی نیز در قرائت قرآن دیده می‏شد. این شرایط نگرانیِ شدیدی در میان مؤمنان و دلسوزان به قرآن ایجاد کرده بود تا اینکه ابن ‏مجاهد که در علم قرائت سرآمد عصر خود بود و به جهت نزدیکی به سران حکومتِ وقت، شخصی با نفوذ محسوب می‏شد، در قرن چهارم اقدام به تقسیم ‏بندی قرائات کرد و نهایتاً هفت قرائت را به عنوان قرائات صحیح و منطبق با اصول و قواعد زبان و ادبیات عرب و مصحف عثمانی معرفی کرد و به آنها رسمیت بخشید و عملاً مابقی قرائت‏ ها به عنوان قرائت شاذ معرفی شد."

این کتاب با قیمت شصت و هشت هزار تومان در انتشارات دانشگاه موجود می باشد و دانشجویانی که متمایل به خرید کتاب هستند می توانند در ساعت اداری به سرکار خانم حسینی کتابدار کتابخانه مرکزی دانشگاه مراجعه نمایند. همچنین امکان خرید اینترنتی کتاب در فروشگاه اینترنتی انتشارات دانشگاه به نشانی pub.buqaen.ac.ir فعال گردیده است.

 

 

نرم افزار همراه دانشگاه بزرگمهر

مشاهده ی اخبار و ارائه خدمات آموزشی، دانشجوئی و رفاهی به دانشجویان و اساتید دانشگاه بزرگمهر قائنات از طریق نرم افزار تلفن همراه