پیام رئیس دانشگاه به مناسبت سال نو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد حسین شفیعی میم، رئیس دانشگاه بزرگمهر قائنات در پیامی فرا رسیدن سال نو را به تمامی دانشگاهیان تبریک گفت.

متن پیام به این شرح است:

 

بسم الله الرّحمن الرّحيم

 

فَانْظُرْ إِلى آثارِ رَحْمَتِ اللهِ كَيْفَ يُحْيِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِها إِنَّ ذلِكَ لَمُحْيِ الْمَوْتى وَ هُوَ عَلى كُلِّ شَيْ‌ءٍ قَديرٌ (روم50)

سپاس و ستایش آفریدگاری را سِزاست که با آفرینش بهار، به جهان و جهانیان می‌آموزاند که طبیعت، دانشگاه بزرگی ا‌ست به وسعت جهان هستی؛ همان دانشگاهی که همگان، می‌توانند درآن درس زندگی رابیاموزیم .

در دین والا و آسمانی اسلام و سنت ها و افکار بلند ایرانیان در طول سده ها، بهار تنها در تغییر فصل، بی قراری زمین برای نفس کشیدن، شکفتن گُل ها و شاخسارها و درختان و جاری شدن رودها و چشمه سارها تجلی نمی یابد ، بلکه اساس و معیار راستین بهار در دگرگونی و تغییر افکار و کردار و اعمال انسان ها معنی می شود و اگر این دو با هم از راه نرسند، بهار دل ها و جان ها هرگز از راه نخواهد آمد.

در سال 1398 حوادث تلخی را در كشور و جهان شاهد بودیم كه آخرين آن، همه‌گیری جهانی ويروس كرونا بود، در زمان کنونی همه ظرفيت‌ها بايد در كنار پزشکان، پرستاران و کادر بهداشتی و درمانی به كمک بيايند تا با هم‌افزایی و همراهی مسئولان و مردم در سال جدید، شاهد ریشه‌کن شدن ويروس كرونا باشيم و کام و خاطر همگان شیرین و آسوده و شادمان گردد.

اینجانب ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم (ع)، فرارسیدن بهار و حلول سال نو را خدمت مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، دولت‌مردان دولت تدبیر و امید، خانواده معظم شهدا و ایثارگران و ملت بزرگ ایران به ویژه دانشگاهیان عزیز تبریک عرض نموده و سالی سرشار از برکت، معنویت، سلامتی و سربلندی برای مردم ایران اسلامی را از خداوند متعال مسألت دارم.

امید است اساتید معزز، همکاران ارجمند و دانشجویان گرامی با استعانت از ذات لایزال الهی و در سایه توجهات حضرت بقیه الله الاعظم (عج) و با پیروی از رهبری های حکیمانه رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی، در مسیر پیشرفت در پرتوی اخلاق و دانش پایدار و پیروز باشند.

محمد حسین شفیعی میم

رئیس دانشگاه

نرم افزار همراه دانشگاه بزرگمهر

مشاهده ی اخبار و ارائه خدمات آموزشی، دانشجوئی و رفاهی به دانشجویان و اساتید دانشگاه بزرگمهر قائنات از طریق نرم افزار تلفن همراه