خدمات مرکز

ارائه خدمات مشاوره و روان درمانی

تیم تخصصی مرکز مشاوره  دانشگاه شامل روانشناس بالینی، مشاوره خانواده و ازدواج،‌ مشاوره تحصیلی، مددکار،‌ روانسنج و مشاوره مذهبی است. متخصصان این مرکز به شیوه­های گوناگونی خدمات درمانی ارائه می­کنند که مهمترین آنها عبارتند از: مشاوره حضوری، مشاوره تلفنی، مشاوره الکترونیکی. این خدمات در تمامی روزهای هفته در مرکز مشاوره دانشگاه و شعبات آن در سطح خوابگاه ها ارائه می شود..

مشاوره تلفنی

جهت افزایش دسترسی دانشجویان به خدمات مشاوره­ای در مواقع بحرانی و نیز تسهیل ارتباط دانشجویانی که برای مراجعه حضوری معذوریت­های خاصی (مثل خجالتی بودن و یا تمایل به ناشناس ماندن) دارند،‌ در تمام اوقات حتی روزهای تعطیل خدمات مشاوره تلفنی به دانشجویان انجام می­شود. این خدمات در زمینه­های ازدواج، مسائل عاطفی،‌ تحصیلی، روابط بین فردی،‌ خانوادگی و غیره انجام می­شود..

مشاوره الکترونیکی

مشاوره الکترونیکی از طریق رایانامه مرکز مشاوره دانشگاه به نشانی counseling@buqaen.ac.ir صورت می­گیرد. علاقه­مندان می­توانند پرسش­های خود را در قالب رایانامه مطرح کرده و پاسخ متخصصان را در ایمیل خود دریافت نمایند.

واحد بهداشت روان و پیشگیری

از آنجا که بهداشت روان پایه و اساس رشد انسان است، توجه به آن یکی از ملزومات زندگی موفق است. فراز و نشیب های بسیاری در زندگی وجود دارد که لازم است درباره آنها بحث و گفتگو شود. به همین منظور این واحد؛ با هدف پیشگیری از آسیب­های روانی – اجتماعی در زمینه­های مختلف اعم از تدوین و انتشار، بسته های آموزشی مکتوب، فصلنامه تخصصی سلامت روان،‌ ماهنامه پیام مشاور، کتابچه، بروشور، لوح فشرده و گاهنامه­های بهداشت روانی، برگزاری نمایشگاه، انجام طرح غربالگری و انجام فعالیت پژوهشی کاربردی اقدام می­نماید. همچنین این واحد اقدام به برگزاری دوره های آموزشی با عناوین مختلفی نظیر؛ آموزش­های پیش از ازدواج، ‌مهارتهای زندگی، ‌اصول مطالعه و برنامه­ریزی، تحلیل رفتار متقابل، پیشگیری از اعتیاد و مواد روان­گردان و غیره در سطوح مختلف؛ ویژه اساتید راهنما، کارکنان و کارشناسان دانشگاه، کارشناسان مراکز مشاوره و دانشجویان می­نماید.  

دفاتر ارتقای تحصیلی

دفاتر ارتقای تحصیلی با هدف کمک به ارتقای تحصیلی دانشجویان، از طریق تسهیل ارتباط مثلث استادان، دانشجو و خانواده راه اندازی شده است. برگزاری کارگاه های آموزشی، ارسال محصولات فرهنگی آموزشی، برگزاری همایش­های خانه و دانشگاه برای استادان، دانشجویان و خانواده ها و ارائه خدمات مددکاری و مشاوره تحصیلی به دانشجویان از مهمترین فعالیتهای این دفاتر است. لذا علاقمندان می توانند جهت بهره گیری از این خدمات به مرکز مشاوره دانشگاه مراجعه نمایند.

نرم افزار همراه دانشگاه بزرگمهر

مشاهده ی اخبار و ارائه خدمات آموزشی، دانشجوئی و رفاهی به دانشجویان و اساتید دانشگاه بزرگمهر قائنات از طریق نرم افزار تلفن همراه