همایش پلی به سوی آینده برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، به همت کمیته جذب دانشجو، معاونت آموزشی و پژوهشی و دفتر مشاوره سلامت و سبک زندگی دانشگاه بزرگمهر قائنات و در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی این این دانشگاه، همزمان با ایام انتخاب رشته پذیرفته شدگان آزمون سراسری دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، عصر روز گذشته 31 مرداد ماه 1402  همایش "پلی به سوی آینده" با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه و جمعی از داوطلبین کنکور سراسری و والدینشان در محل سالن اداره ارشاد قاین برگزار شد.


دکتر مودودی، معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در این همایش با بیان اینکه طرح بورسیه صنعتی برای اولین بار در کشور اجرایی خواهد شد گفت: با رایزنی ها دفتر کارآفرینی، نوآوری و ارتباط با صنعت دانشگاه بزرگمهر قائنات که با صنایع شهرستان داشته اند، تعداد 4 نفر از نو دانشجویان این دانشگاه در گروه های علوم انسانی و فنی و مهندسی با حمایت های بنیاد ملی نخبگان در قالب طرح بورسیه صنعتی، بورسیه می شوند، که علاوه بر این پیگیریم در قالب تفاهم نامه هایی با شرکت های فعال اقتصادی براساس تفاهم بین دانشگاه و شرکت جهت بورسیه دانشجویی امضا شود.


وی در ادامه افزود: دانش آموزان پس از مصاحبه و قبولی در این طرح به صورت ماهیانه مبلغی از شرکت‌های خصوصی و صنعتی دریافت و بعد از پایان تحصیلات جذب این واحد خواهند شد.

شیوه‌های مختلف انتخاب رشته کنکور و چیدمان صحیح و اصولی رشته‌ها با توجه به بازارکار و ابعاد مختلف شخصیتی دانش‌آموزان توسط دکتر فلاحتی مدیر کلینیک تخصصی انتخاب رشته پویا با ارائه آخرین یافته‌ها و تغییرات کنکور مورد بررسی قرار گرفت.


 پاسخ به سوال‌های دانش‌آموزان و والدین، پخش نماهنگ های مربوط و معرفی رشته ها توسط اعضای هیات علمی دانشگاه از اهم برنامه های این نشست بود.