حضور رئیس اداره حراست دانشگاه در اجلاسیه ملی جهادگران شهرستان فردوس

به گزارش روابط عمومی دانشگاه؛ اجلاسیه ملی جهادگران با حضور دکتر مخبر، معاون اول رئیس‌ جمهور، سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، سردار زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی،  استاندار خراسان جنوبی، فرماندار شهرستان قائنات ، پورحاتم رئیس اداره حراست دانشگاه و جمعی از مهمانان کشوری و600 جهادگر در شهرستان فردوس آغاز بکار کرد.
 این رویداد ملی با حضور مسئولان کشوری و لشکری و به یاد اولین اردوی جهادی کشور که با حضور مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و جمعی از طلاب مشهد در سال 1347 در شهرستان فردوس رقم خورده، برگزار گردید.
در سال 1347 زمین لرزه مخرب نهم و دهم شهریورماه در خضری دشت بیاض و شهر فردوس باعث کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از هموطنان شد و در آن برهه زمان با توجه به عدم حضور مسئولان وقت برای کمک به مردم منطقه، مقام معظم رهبری به همراه جمعی از طلاب شهر مشهد به عنوان اولین گروه به کمک مردم آسیب دیده منطقه شتافتند و کمک‌ رسانی به مردم زلزله‌زده فردوس و حومه تا حدود دو ماه بعد از آن حادثه توسط ایشان و روحانیت همراه ادامه داشت.
همزمان با برگزاری این اجلاسیه، ۱۳ شهریورماه به عنوان مبدأ تشکیل گروه‌ های جهادی در کشور معرفی خواهد شد که این رخ داد بزرگ، افتخار بزرگی برای خراسان جنوبی و شهرستان فردوس است.


گفتنی است؛ برنامه‌های محوری این اجلاسیه ملی از سوم شهریورماه با حضور گروه‌های جهادی خدمت‌رسان در خراسان جنوبی و شهرستان فردوس آغاز شده و همزمان با برگزاری این اجلاسیه ملی، حدود هزار نفر از گروه ها و نخبگان جهادی سراسر کشور در خراسان جنوبی حضور دارند و به ارائه خدمت به مردم منطقه در زمینه‌های مختلف می‌پردازند.