اعزام دانشجویان دانشگاه بزرگمهر قائنات به مسابقات (ICPC) دانشگاه صنعتی شریف

صبح روز چهارشنبه مورخ 1403/03/09 تیم دانشجویی دانشگاه بزرگمهر قائنات متشکل از خانم ها سارا اریان، محدثه عباسی و آقای فرزان امیری به سرپرستی دکتر نوفرستی، عضو هیئت علمی گروه مهندسی کامپیوتر این دانشگاه، به بیست و چهارمین دوره از مسابقات بین المللی برنامه سازی دانشجویی «International Collegiate Programming Contest» در دانشگاه صنعتی شریف با بدرقه ریاست دانشگاه و تنی چند از مسئولین مربوطه و حامیان دانشگاه، اعزام شدند.

مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌سازی دانش‌جویی (ICPC) در سال ۱۹۷۷ توسط انجمن معتبر ای‌سی‌ام با هدف ارتقای توانایی برنامه‌نویسی گروهی در بین دانش‌جویان بنا نهاده شد. این مسابقه هر ساله به‌صورت منطقه‌‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود و طی آن بیش از ۶۰۰۰۰ دانش‌جو از بیش از ۳۰۰۰ دانشگاه ۱۱۵ کشور مختلف جهان به رقابت می‌پردازند و در نهایت حدودا ۱۲۰ تیم برتر به مسابقه‌ی‌ نهایی راه می‌یابند.

مسابقه‌ی بین‌المللی برنامه‌سازی دانش‌جویی در منطقه‌ی غرب آسیا از سال ۱۳۷۸ در تهران و به همت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است‌. این مسابقه که یکی از مسابقات منطقه‌ای رنامه‌سازی دانش‌جویی در سطح جهان است، هر ساله با حضور حدود ۸۰ تیم سه‌نفره از دانشگاه‌های مختلف کشور و منطقه برگزار می‌شود. تیم برتر این مسابقه به مسابقات جهانی برنامه‌سازی دانش‌جویی راه می‌یابد.

از سال ۱۳۷۸ که تهران میزبان مسابقات منطقه‌ای غرب آسیا بوده است، دانشگاه صنعتی شریف رسما به عنوان سایت غرب آسیا میزبان تیم‌های مختلف از داخل و خارج کشور بوده است و یک بار نیز در سال ۱۳۹۰ دانشگاه تهران این میزبانی را به عهده داشته است. امسال نیز مطابق روال سال‌های گذشته، دانشگاه صنعتی شریف میزبان این رقابت‌ها خواهد بود.

این دوره از مسابقات به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف، از عصر روز چهارشنبه 09 خرداد آغاز و تا ظهر روز جمعه 11 خرداد ادامه خواهد داشت. با آرزوی موفقیت و درخشش تیم اعزامی دانشگاه بزرگمهر قائنات

گروه کارآفرینی، نوآوری و ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه بزرگمهر قائنات

 

مطالب مرتبط